Elérkeztünk a nap utolsó étkezéséhez, ahol is látni fogod megdőlni az „este 6 után már nem ehetek” elméletet.
Egy héten keresztül végig vettük az étkezéseket. Kiderült, hogy van belőle 5, nem mellesleg az is, hogy miért célszerű betartani ezt az ötöt. Megtudhattad, mely élelmiszerek tartoznak a szénhidrátok közé, melyek a fehérjékhez. Mai cikkem után, ami a vacsorával foglalkozik, pedig el tudod majd mondani, hogy te is képes vagy, sőt tudod, hogyan kell összeállítani minden egyes napra, egy tökéletesen működő egészség tudatos, ugyanakkor diétás étrendet, amibe bármikor is vágsz bele, biztosan a végére fogsz érni a kívánt eredmény elérésével! (feltéve, ha betartod az ezekben leírtakat)
Mellékhatása nincs, maximum az, hogy annyira meg fogod szokni, szeretni, hogy életed végéig folytatod, mert, hogy EZT életed végéig tudod és lehet folytatni, mindenféle kellemetlen mellékhatás nélkül! Nem mellesleg a gyermekeidnek is tovább örökítheted a tudást, így nekik ez már természetes lesz. Fogjunk hozzá, akkor, és nézzük meg, milyen a jó vacsora!
A nap utolsó étkezésénél már nem választjuk ketté az ételeket aszerint, hogy sportos vagy pihenő napon vagy-e. Mindet egy kalap alá vesszük, méghozzá a pihenőnap alapelve szerint, amikor is csak fehérjét veszünk magunkhoz. Miért?
Mert a fehérjék nem hizlalnak. Eheted őket bátran, a mértékletességet azonban nem szabad elfelejtened! Nem pakolhatod meg a pocakod durranásig ezekkel sem. Azt hiszem, itt kapnék egy nagy Miért-et.
Hát több okból sem (egy kifogás nem kifogás).
Például mert, ha egész nap sikerült betartanod a diétádat, nehogy már most akard padlóra küldeni az egészet! Inkább légy büszke magadra, és zsebeld be a vacsiért járó elismerést is! Másnap aztán még jobban fog dagadni a melled az elégedettségtől, hogy képes vagy rá!
Aztán itt van az is, hogy lefekvés előtt nem tanácsos megtömni a pocakot, mert aztán forgolódhatsz egész éjszaka, rémálmok kíséretében, reggel meg hulla fáradtan ébredsz, és nem tudod mi volt a baj?
És, hogy még egyet említsek, hat után a szervezeted még alacsonyabb fokozatra vált, és még lassabb lesz az emésztésed, így előfordulhat, hogy a túl sok vacsorát sem megemészti (nem tud megbirkózni akkora mennyiséggel), hanem lepakolja zsírpárnának.
Na, akkor durranásig vagy kellemes jóllakottságig? Választhatsz!
Miket egyél? Sorolom:
gyümölcsös túró, ha te készíted otthon (uzsonnánál említettem); natúr joghurt bogyós gyümölcsökkel keverve; általad! kikevert körözött, kenyér nélkül, öntet nélküli salátával; sajtok (edami, óvári, anikó, mozzarella) önmagában vagy öntet nélküli salátához keverve; egy marék mogyoró és vagy dió; 2 szál virsli kenyér és mustár nélkül (a mustárban rengeteg kristálycukor van), párosíthatod sajttal, öntet nélküli salátával, paradicsommal…; sonka; ebédről megmaradt natúr csirke vagy pulykamell salátával, öntet nélkül; friss saláta pár falat csirke vagy pulykahússal feldobva, öntet, és pirítós nélkül; tojás bármilyen formában kenyér nélkül; 1,5%-os tej; extra szűz olíva olajon vagy kókuszzsíron sült gombapaprikás, kenyér nélkül, önmagában fogyasztva; tojásos lecsó, rizs, kolbász, szalonna, hús és kenyér nélkül, szintén extra szűz olíva olajon vagy kókuszzsíron sütve; natúr hal szelet, öntet nélküli saláta ágyon; fokhagymás avokádó krém kenyér nélkül; padlizsánkrém kenyér nélkül, ez utóbbi kettőhöz igen jól passzolnak a különféle retkek, paradicsomok.
Bármelyiket is választod, akár önmagában, akár másokkal keverve, nyugodtan ehetsz belőlük, akár még este 8-kor is. Hiszen bár az anyagcseréd lelassul, a szervezetednek, és az izmaidnak mégis szüksége van táplálékra a megfelelő működéshez. Egyetlen dolgot tarts szem előtt! Lefekvés előtt 1-2 órával fogyaszd el a vacsorádat! Be kell vallanom, előfordul, hogy én 9, sőt 10 órakor eszem néha, és ezt nem sikerül mindig betartani, de hát esendő az ember. Bár az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy minden nap sportolok egy órát, így ilyen étrend mellett annak, hogy bármi is lerakódjon szemernyi esélye sincs. Érdemes hát több okból kifolyólag is beiktatnod a rendszeres testmozgást, ami annyi jelent, hogy heti minimum 3 edzés legyen meg. De erről bővebben a hétfői cikkben olvashatsz.
Szerintem már így is rengeteg dolgot felsorakoztattam neked, amelyekből könnyen és változatosan tudsz válogatni, vacsorázni, de adok még 2 tippet a receptekkel együtt az édesszájúaknak is. Hiszen sokszor vacsira esne jól csak igazán egy kis bűnbe esés. Ezt a kétféle desszertet? nasit? hívd ahogy akarod, nyugodtan megeheted akár késő este is. Ne a vacsora végeztével iktasd be desszert gyanánt, hanem ezek valamelyike legyen a vacsorád!
Az egyiket (1,5%-os tejjel elkészítve) itt találod!
A másikat itt!
A vacsora azért nagyon fontos, hogy egy-egy sporttal töltött este után, megetesd az izmaid, amik, ezáltal gyorsabban, szebben fognak fejlődni. Pihenőnapokon pedig azért, hogy rendben tartsd az emésztésed (amit már többször is említettem az előző cikkekben), illetve arra késztesd a szervezeted, hogy megszabaduljon a fölösleges, lerakódásra várakozó anyagoktól.
Érthetőbben, ha nem eszel megfelelően, koplalsz, a szervezeted visszatartja, nem ereszti a bevitt dolgokat, így lerakódik, hízáshoz vezet. Ha eszel és felpörgeted az emésztésed a szervezeted el fogja engedni ezeket, és kiürít szinte minden haszontalan dolgot.
Előző esetben, amikor észreveszi, hogy nem kap enni, felkiált: „hoppá itt éheztetnek, úgyhogy raktároznom kell!”
Második esetnél viszont így gondolja: „jól van semmi baj, nem éheztetnek, elengedek mindent, ami nem kell, megszabadulok tőlük!”
Ez természetesen nem csak a vacsorára igaz, hanem az egész napi étkezésre!
Bár a sikeres diétához tartozó étrend megismertetésének a végére értünk, mégsem lehet ennyivel befejezni. Hétfőn további trükkökkel, érdekességekkel ismerkedhetsz meg, ha velem tartasz!
Velem tartasz?
A sorozat eddig megjelent cikkei:
Az első!
A második!
A harmadik!
A negyedik!
Az ötödik!
A hatodik!
Ha tetszett a bejegyzésem és szeretnél értesülni a következőkről is, akkor iratkozz fel blog értesítőmre itt a jobb oldalon!