Szaloncukor házilag

Szaloncukor házilagSok-sok éve már, hogy nem veszünk bolti szaloncukrot. Elegünk lett a sokszor émelyítően édes, rettenet ízű aranyrudakból. Mert sajnos az ízük egyáltalán nem áll arányban az árukkal, ami valljuk be igen borsos is tud lenni. Ráadásul akkor még nem voltak alternatívák szaloncukor fronton a kristálycukor elkerülésére. Ezért gondoltam egy nagyot….

Amennyiben rendszeres olvasóm vagy, tudod már, hogy nekem nagyon fontos szempont bármilyen táplálék elkészítésénél az egyszerűség (ami jó, ha gyors is), illetve a megfizethetőség. E kettő dolog együtteséből egészséges, tápláló, ízletes dolgok születnek nap, mint nap a konyhában.

Ezen vonalon elindulva tettem le voksom három szaloncukor mellett. Pontosabban a negyedik most született meg csak még nem szaloncukor a neve… De erről picit később.

Szóval a képen ahogy láthatod őket, első a kókuszos (bounty), középen, amivel anno elkezdtem a mazsolás, a jobb szélső pedig “marcipános”. A negyedik házi szaloncukor egy mindenmentes csokis lesz, mivel gyerekkoromban ez volt a kedvencem, és már az idejét sem tudom mikor ettem utoljára….

Na de jöjjenek a száraz tények, és a többi fotó! Házi szaloncukor
3 féle, összesen 49 darab szaloncukor, 40 perc alatt…. azért ez nem rossz ugye.
Ennyi idő kell neked is csak ahhoz, hogy elkészüljenek a képen látható kis pufi halmok.

Hozzávalók a kókuszoshoz, amiből 10 db lesz:
2 evőkanál kókusztej (Lidlben, Aldiban, Intersparban)
Kb. 5 dkg kókuszreszelék
2-3 evőkanál eritritol
étcsoki a bevonáshoz

Elkészítése:
Forrald fel a kókusztejet, húzd félre, majd add hozzá az eritritolt, és a kókuszreszeléket. Alaposan keverd össze, tedd a hűtőbe szilárdulni. Fontos, hogy teljesen lehűljön, és valamennyire megdermedjen, különben nem fogod tudni (vagy csak igen nehezen) formázni, és megmártani csokiban. A többit szerintem már tudod is. Kis halmokat formázol belőle, és vízgőz fölött felolvasztott csokiba mártod. Hagyod teljesen megszilárdulni, mielőtt becsomagolod. Pikk-pakk kész az első házi szaloncukrod.
Amíg hűl a massza, össze tudod dolgozni a másik szaloncukrot.

Hozzávalók a mazsoláshoz 29 db-hoz:
25 dkg mazsola
10 dkg darált mandula
5 dkg kókuszreszelék
fél citrom reszelt héja
kb. fél teáskanálnyi fahéj (de lehet kevesebb is)
étcsoki a bevonáshoz

Elkészítése:
Egy késes konyhai gépbe önts minden hozzávalót, és járasd addig, míg teljesen össze nem áll, és tömör, jól formázható massza lesz belőle. Innen ugyan az, mint az előzőnél. Formázod, csokiba mártod, hagyod dermedni, és csomagolod.

Ha megformáztad a mazsolásat, egy pillanat alatt elkészülhetsz a “marcipánossal”.

Hozzávalók 10 db-hoz:
10 dkg hámozott, darált mandula
8-10 dkg őrölt eritritol
pár csepp mandula aroma
fél-1 teáskanál víz
étcsoki a bevonáshoz

Elkészítése:
Keverd össze a hozzávalókat, és készen is vagy. Lehet formázni, csokiba mártani.
A vízzel nagyon óvatosan bánj. Először csak nagyon keveset adj hozzá, és ha kell apránként adagold, míg egy jól formázható masszát nem kapsz. Ha túl sok vizet tettél bele, egy újabb adag darált mandula tud segíteni rajta.

Hogyan tudod legkönnyebben megmártani a legkevesebb Szaloncukor házilag,
maszatolással? Pillants a képre!
Használj húsvillát. A fölösleges csokit pedig ütögetéssel tudod leggyorsabban lefolyatni a szaloncukikról. Az edényed oldalához kocogtatva a villát, hamar lefolyik róla a fölösleg, ráadásul szép sima felületük is lesz ezáltal.

Mindegyik szaloncukornál amit házilag készítesz el, tartsd észbe, hogy ezek nem tartalmaznak tartósítószereket, ezért nem állnak el olyan sokáig, mint bolti társaik. Én egy héttel karácsony előtt szoktam elkészíteni.
Késleltetheted a megromlást, ha (a kókuszos kivételével) miután megformáztad őket, egy éjszakán át hagyod picit száradni a levegőn, majd másnap mártod csokiba. Ne félj, jót fog tenni nekik!

Egy másik tipp, ha roppanós csokiréteget szeretnél érezni, mikor beleharapsz a házi szaloncukorba. Jó minőségű, legalább 60%-os étcsokit használj, amit gondolatban 3 részre osztasz. 2/3-ad részt olvassz fel vízfürdőben, majd mikor ezzel megvagy, vedd le a tálat a gőzről, és add hozzá a maradék 1/3 rész csokit is. Kevergesd, míg teljesen fel nem olvad. Ettől az eljárástól lesz a csokimázad roppanós.

A 49 darab szaloncukor bevonásához, 25 dkg étcsokit használtam fel.

Ha tetszett a bejegyzésem és szeretnél értesülni a következőkről is, akkor iratkozz fel blog értesítőmre itt a jobb oldalon!